Nej zakázky Šikula stěhovák – trezor Cerberus

3. 2. 2020

Trezor Cerberus

Další nej ze série nej zakázky je trezor Cerberus

Jedna z nejslozitějšich a nejzajímavějšich trezorů co jsme kdy dělali!
V oboru se pohybuji skoro 25let, ale s tímto druhem trezoru, jsem se dosud nesetkal!

Zákazník nás zavolal abychom se přijeli podívat na trezor který byl ve starém domě na půdě a prý je tam pár desítek let.  Od stavby toho domu, stále na tom samém místě. Původně se měl stěhovat po schodech, ale buď nám majitel trezoru schválně neřekl kolik váží a myslel si, že si s tím poradíme bez problémů. Bohužel mu to nevyšlo 🙂

Nejdříve jsme tam vyslali klasickou posádku, protože dle rozměrů to neměl být problém. Po prvotním telefonátu od kolegů, že s tím ani nehnou, jsme poslali 2 těžkokusaře ať se pokusí trezor sundat z nástavce. Dorazili jsme na místo a po prvotní obhlídce a našich zkušenostech jsme si říkali, že ten masivní podstavec, asi pod tím trezorem není jen tak. Zkoušeli jsme ho jakkoliv nahnout abychom tam mohli vsunout mezi podstavec a trezor stěhovací kurtu a povedlo se nám to až po sérii natlučených klínků. To už jsme samozřejmě volali, ať dorazí ještě 2 kolegové. Takže jsme byli celkem 4 těžkokusaři aby sundali trezor z podstavce.

Nakonec jsme ho nadzvedli jen o pár centimetrů a nechtěli jsme riskovat, že pokud trezor budeme chtít sundat z podstavce cca 1m nad zemí, tak nám to zlomí všem záda a ještě se z půdy propadneme až do přízemí. Nakonec jsme to vzdali a začali vůbec zjišťovat co tohle je vůbec za trezor, který měl velikost menší pračky. Následně na internetu a i přiznání zákazníka, který chtěl co nejvíce ušetřit za stěhování, jsme zjistili, že ten vzácný trezor je z první republiky a bylo jich vyrobeno jenom 30 kusů a váží skoro 800kg!!! Podstavec cca 200Kg.Takže na 1 m2 bylo 1 tuna. Pán nakonec přiznal, že se trezor dával jeřábem rovnou na pilíř domu, aby to nosnost podlahy vydržela.

Oříšek tedy nastal jak ho dostat ven z půdy. Vzhledem k tomu, že máme velice šikovného jeřábníka a střešní okno bylo jen metr od trezoru, rozhodli jsme se vyndat ho jeřábem, i když to bylo jen taktak. Přes vysílačky, které na tyto specifické zakázky máme k dispozici. Museli jsem v den „D“povolat jeřáb. v místě trezoru ho pajcry vyzvedat na trámky. Vyplechovat a podložit podlahu a roznést co nejvíce váhu do prostoru abychom mohli posunout trezor i s podstavcem a pres vysílačky, které máme na tyto specifické zakázky k dispozici sesynchronizovat jeřábníka s našima klukama ,což se zdárně podařilo. Stálo nás to spoustu nervů.

Vše se podařilo bez úhony, jen díky šikovnosti a nemalé odvaze se do takového trezoru pustit.

Šikulové si poradili jako vždy!

Jinak by mi teda vůbec nevadilo kdybych tento unikátní trezor značky Ceberus měl doma, ale samozřejmě v přízemí??