Stěhování antikvariátu

19. 10. 2015

K našim časově náročnějším zakázkám rozhodně patří i stěhování antikvariátu v centru Prahy, čítající cca 20 tisíc knížek. Časový harmonogram jsme rozdělili na 2 etapy. První etapu již máme splněnou a můžeme tak sdělit něco málo informací z průběhu stěhování.

Než se celá stěhovací akce rozjela, byly domluveny nejdůležitější detaily od obalového materiálu, po přepravu a místo vykládky. Zákazník využil možnost koupě našich firemních 5 vrstvých krabic, tudíž jsme měli jistotu, že k žádnému poškození knih nedojde.
Pro zajímavost – jedna plně naložená krabice vážila cca 40 kg. Objednáno bylo také zabalení nábytku našimi stěhováky, včetně důkladného zabalení velmi cenného harmonia.

S doladěnými detaily a předem profesionálně naplánovanou akcí, jsme vyrazili do terénu.

Náš stěhovací vůz zacouval, v raních hodinách, do úzké uličky nacházející se přímo pod hradem, v samém centru Prahy. V suterénu antikvariátu už byly připraveny plastové boxy s knížkami, které naši stěhováci nakládali v první fázi práce. Dále se pak přesunuli k balení knih do našich firemních krabic a velmi pečlivě zabalili nábytek i harmonium (mimochodem opravdu velice skvostný kousek).

Aby nedošlo k překročení limitu pro bezpečný výjezd z Prahy a převozu mimo Prahu, musel si náš řidič důkladně hlídat tonáž stěhovacího vozidla. Jeho úkolem tudíž bylo korigovat ostatní stěhováky, aby nebylo stěhovací auto přetíženo.

Po úspěšném dopoledním zabalení a naložení většího obsahu antikvariátu, jsme vyrazili na místo vykládky. Jednalo se o bývalý zemědělský areál, který dnes slouží jako sklad.
Zde jsme stěhovaný náklad vynášeli do 1. podlaží budovy a dle přání zákazníka ukládali na určené místa.

První etapa stěhování antikvariátu tak proběhla naprosto v pořádku, k plné spokojenosti zákazníka.

Za pár týdnů zrealizujeme etapu druhou, ve které se bude stěhovat zbytek knih a nábytku.

Věříme, že i druhá část stěhování proběhne naprosto v pořádku, s plnou spokojeností našeho zákazníka, která je pro nás na prvním místě.